Poznań

Poznań to przepiękne miasto, które potrzebuje czasu, żeby je poznać. Nie można stwierdzić, ze skoro zwiedziło się rynek, zamek i wybrało do Nowego Zoo widzieliśmy już wszystko. Miasto to ma swoistą atmosferę, ukrywa dziesiątki tysięcy zabytkowych skarbów, zmienia się, rozbudowuje i zaskakuje. Dlatego ja poznaję je stopniowo. Zauroczyło mnie mnóstwo rzeczy. Od cudownych, starych kamienic, z których każda jest inna i wyjątkowa, przez napotykane budyneczki, jakby wyjęte z książek Musierowicz. Tak właśnie, Poznań Jeżycjady jeszcze istnieje i wiele opisanych w książkach miejsc wciąż można zobaczyć na własne oczy. Niektóre z biegiem czasu ewaluowały i zmieniały się. Miasto o każdej porze roku ma coś do zaoferowania. Słynne koziołki oglądamy cały rok a marcińskie rogale możemy kupić zawsze, nie tylko w listopadzie. Parady, coroczne imprezy kulturalne, szeroki zakres propozycji dla całej rodziny daje mieszkańcom poczucie, że to jest to miejsce, gdzie warto spędzić czas. Poza tym wyższe uczelnie, studenci z całego kraju i nie tylko, dodają temu miejscu życia i energii. Wciąż uczę się tego miejsca. Początkowo było dla mnie za duże, za hałaśliwe i za ruchliwe. Zresztą wszystko co nowe na początku wywołuje strach. Dopiero po czasie odkryłam jakie to interesujące i pełne skarbów miejsce. Ciągle je odkrywam, na swój indywidualny, codzienny sposób. 
Trudno mi określić, czy znam już to miasto. Mam wrażenie, ze poznaję je stopniowo, zwłaszcza przez ciekawe miejsca i sklepy. Niektóre nawet polecam, jako niezwykłe i warte odwiedzenia:
"Tu, gdzie Warta wolno płynie,
gdzie pan Broda z lodów słynie,
gdzie koziołki się trykają,
gdzie Palmiarnię wszyscy znają,
gdzie Bamberka wodę nosi,
Ratusz się na rynku wznosi,
gdzie Katedra na Ostrowie,
gdzie tramwajów jeździ mrowie,
gdzie mi mama piecze ciasto…
Tu jest Poznań –
Moje miasto "".

M. Michalak
Tu, wraz z moim wolnym czasem na pisanie, pojawi się o wiele więcej ciekawych miejsc, sklepów wartych odwiedzenia i fotek z życia Poznania.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...