czwartek, 10 listopada 2011

Rogale Marcińskie i święto Poznania

Cudowna parada na ulicy Św. Marcina!

Wielkie poznańskie Święto, czyli dzień Św. Marcina! 11 listopada można liczyć z wiele atrakcji, przede wszystkim na pochód  250 uczestników: szczudlarze, orkiestra dęta, ułani, piekarze i, oczywiście, święty Marcin na czele.
Pyszne rogale- przepis tajny.

Dodatkowo w tym roku w każdym zakątku będą multimedialne prezentacje. Ale cóż tu ukrywać! Najważniejsza rzecz to sławne i markowe produkty Poznania czyli ROGALE MARCIŃSKIE! Ja już kupiłam kilogram i czekają na spałaszowanie! To właśnie te rogale kilka lkat temu przekonały mnie to Poznania a moja ciekawość obudziła dodatkowo Jeżycjada.
Prezydent Grobelny wręcza klucze do miasta św. Marcinowi

Jeżeli jakimś cudem będziecie tego dnia w stolicy Wielkopolski, koniecznie odwiedźcie główną ulicę Św. Marcina, blisko od Dworca PKP i spróbujcie Naszych marcińskich rogali!

6 komentarzy:

 1. bezczelnie zjadłam dzisiaj dwa rogalki :D

  pozdrawia poznanianka

  OdpowiedzUsuń
 2. O raaaany, ale zatęskniłam..... :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Jesteś taką moją małą namiastką przyjaciółki, która mieszka w Poznaniu i za którą strasznie tęsknie. Nie widujemy się zbyt często gdyż ja mieszkam na drugim końcu Polski :/
  Poznań bardzo lubię a te rogale to po prostu palce lizać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że będziecie mieć przez weekend nalot wygłodniałej młodzieży, która tłumnie wbije na zjazd do Poznania :P i z powodu tych rogali zaczynam odrobinkę żałować, że nie pojechałam.. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam te rogale.. Szkoda, że u nas ich nie ma. Chyba zamówię u kogoś, kto pojechał na zjazd :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam te rogale:D
  Szkoda, że nie można jeść ich calutki rok :P

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...