środa, 11 kwietnia 2012

Sposób na odciski

To niezawodny sposób na usuwanie całkowite!!!! niechcianych odcisków. Przeważnie trwa to z dwa- 3 dni przy wyjątkowo trwałych i zastarzałych odciskach a nawet 1 dzień przy w miarę "świeżych". Nie chodzi tu o bąbelki ale zgrubienia skórne, których żaden pumeks czy tarka nie usunie. Sposób jest bezbolesny i ogranicza się jedynie do noszenia na paluszku plasterka z opatrunkiem. Przypominam, że pisze tutaj o pielęgnacji stóp.

Plasterki odkryłam już jakiś czas temu i jestem im wierna. Kiedy zaczynałam walkę z moimi zaniedbanymi stópkami, miałam całkiem sporo zastarzałych odcisków. Ale stopniowo pousuwałam wszystkie! Właśnie za pomocą tych plasterków. Podobne poleciła mi też kosmetyczka.

Plasterek ma krążek z miękkiej gąbeczki, w którym zabezpieczona jest maść zmiękczająca silnie skórę. Dzięki temu nie rozmazuje się i cały czas ma dostęp do danego odcisku. Wcześniej nie należy moczyć stóp ani miejsc z odciskiem, nie należy przyklejać plasterka na ranę lub podrażnione miejsce. Spokojnie można robić pedikiur a to jedno miejsce zawsze zostawić i na suchą skórę przylepiać plasterek.

Pod wpływem maści skóra na odcisku lekko się zmienia. Staje się miękka i biała, tak, że można z plasterkiem oderwać odcisk a czasem łatwo go oderwać lub odciąć żyletką czy cążkami.Osuszyć miejsce i poczekać aż skóra się zregeneruje ( często jest lekko zaczerwieniona lub różowa) nowa gładka skóra bez odcisku!

7 komentarzy:

 1. Gdzie można dostać te plasterki? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Plasterki można kupić na allegro, w niektórych drogeriach i aptekach. A już niedługo jedno opakowanie ( na początku maja) będzie dostępne u mnie w rozdaniu:)Jakby się nie udało dostać w sklepie, zapraszam do mnie, może tu się uda:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Znalazłam na dozie coś takiego:
  http://www.doz.pl/apteka/p22434-Scholl_Corn_plast.dusuw.duzych_odcis.stop4szt
  Co sądzisz? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. niestety nigdzie nie mogę dostać tych plastrów,proszę o pomoc:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Znalazłam ciekawy artykuł na temat skuteczności preparatów na odciski dostępnych w aptekach. Proponuję każdemu z Was, by go przeczytał przed kupnem konkretnego środka. Wtedy unikniecie wydawania pieniędzy na nic. Ja niestety trafiłam na ten artykuł dopiero po wypróbowaniu 2 rodzajów plastrów i 3 maści. Tu jest artykuł http://odciski.com.pl/plastry-na-odciski-podkladki-z-zelu-czy-sa-skuteczne/.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...