środa, 1 sierpnia 2012

ZOO w Poznaniu i Afryka w środku miasta

Uwielbiam chodzić do ZOO. Jak wiadomo w poznaniu są dwa. Pierwsze niedaleko ulicy Zeylanda, za darmo, gdzie znajduje się kilka mniejszych zwierząt. Tam często wybierają się rodziny z małymi dziećmi na spacer. Kozy, osiołek, lama na wyciągniecie ręki. Drugie znajduje się niedaleko Malty. Piękne i duże Zoo z dużą ilością szerokich, przestronnych wybiegów dla zwierząt i całym mnóstwem pawilonów: zwierząt nocnych, owadów i innych insektów, gryzoni. Nie brakuje również ptaków, małych i dużych oraz co najważniejsze słoni. Poznańskie ZOO posiada jedną z najpiękniejszych w Europie Słoniarni!


Niestety ciężko uchwycić latające dookoła motyle. W tym pawilonie ogromne i piękne motyle latają wokoło  zwiedzających, czasem nawet na nich siadają! Niesamowite.


 Poniżej Afrykańska wioska- tam można usiąść i odpocząć:)

 Ukochane słonie, są przepiękne!


Koszt wejścia w tygodniu, bilet normalny to jedyne 15 zł! Za to w weekendy i święta jest znacznie drożej. Dlatego warto wybrać się z rana i w tygodniu, kolejki są mniejsze i przyjemniej sie zwiedza, gdy nie ma tłumów. Zresztą zwierzęta także są spokojniejsze.

1 komentarz:

  1. muszę się wybrać do ZOO ostatnio byłam jakieś 10 lat temu

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...