poniedziałek, 29 października 2012

Tetra Pak- karton chroni jak natura i konkurs

Nadszedł ten oczekiwany dzień! Udało mi się po raz pierwszy wziąć udział w kampanii streetcom. Jakaż była moja radość, kiedy otrzymałam wiadomość, że wkrótce dotrze do mnie paczka!

Moja przesyłka nadeszła wcześniej niż się spodziewałam i znalazłam w niej produkty w kartonikach- oraz opis, dlaczego kupowanie takich produktów wpływa na ekologię.

Zaskoczyło mnie wiele rzeczy  choćby sama budowa takiego kartonowego opakowania. Bardzo lubię warzywa i owoce, ale w czasie zimy z większości z nich musiałam zrezygnować, ze względu na pakowanie w puszki. Kobietom w ciąży nie można spożywać produktów z aluminiowych puszek, ponieważ metale ciężkie mogą dostawać się do produktów żywnościowych. Kiedy maluszek jest już na świecie bardzo pilnuję swojej diety- aby była jak najbardziej ekologiczna i zdrowa. Nie wiedziałam, że kartonowe opakowania są zdrowsze a puszkowych zwyczajnie nie kupowałam. A tu jaka niespodzianka- groszek i kukurydza w kartoniku! Na to w życiu bym nie wpadła, nie miałam okazji zobaczyć takich cudów:) Jedna kwestia zaskoczyła mnie jeszcze- kartonowe opakowania po sokach należy wyrzucać do pojemników NA TWORZYWA SZTUCZNE a nie papier!

W paczce pojawiły się:

  • przecier pomidorowy Łowicz
  • Przecier pomidorowy Podravka
  • Sok Karotka
  • Sok Jabłkowy Fortuna
  • Groszek Kwidzyń
  • Kukurydza
  • Soczek jabłkowy Tymbrak
Nie muszę podkreślać, że soczki znikły najszybciej?

Okazuje się  że wielowarstwowy karton, chroni jak natura. łupiny, skórka chronią warzywa i owoce, tak karton składa się z wielu warstw i chroni produkty.Dzięki temu nie są potrzebne konserwanty, które utrzymają świeżość żywności- ZDROWE!!! A to dla mnie jest teraz najważniejsze. Ale kukurydza w kartoniku? No rewelacja:)

Oprócz przewodnika i ciekawych przepisów na produkty w Kartonikach, otrzymałam fajne magnesiki, które szybko rozeszły się w rodzinie podobnie jak przecier pomidorowy. Pierwszy trafił zaraz po otworzeniu paczki do mojego brata. Kolejne do teściowej:) Ach:) Resztę mam zamiar wypróbować w fajnych przepisać- pomidorówka już dawno zjedzona.

Korzystacie z kartoników? Czy może preferujecie puszki i plastik?

KONKURS

Na stronie http://zamiastkonserwantow.tetrapak.pl/konkurs.html możecie znaleźć nie tylko więcej informacji ale przede wszystkim konkurs na ciekawy komiks- UWAGA! Wcale nie musisz rysować:)

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...