piątek, 14 stycznia 2011

Jak dobrać biustonosz?

Piękna nazwa- biustonosz. Tak, dokładnie, ma nosić nasz biust a nie nasz biust ma nosić nas. Garbienie się i bóle kręgosłupa a nawet zapalenie piersi są powodem źle dobranego stanika!!!

To problem każdej kobiety, tej z małym biustem i tej z dużym biustem.  Ja cierpię, kiedy muszę odnaleźć w sklepie swój rozmiar a jak już znajdę to cierpię z powodu ceny, którą muszę za ten dobrze dobrany (niekoniecznie piękny wizualnie, muszę zapomnieć o swoim zamiłowaniu estetycznym nawet do bielizny) i zdrowy dla mnie biustonosz.

 

Jak ocenić, czy stanik leży właściwie?

Oto spis najważniejszych warunków, jakie powinien spełniać stanik w dobrym rozmiarze. Wszystkie one, jeśli jeszcze nie są, to wkrótce staną się dla Ciebie oczywiste. Przekonasz się, że tak dobrany biustonosz jest wygodny, poprawia samopoczucie, koryguje Twoją sylwetkę i sprawia, że zawsze czujesz się elegancko i bezpiecznie.
We właściwie dobranym biustonoszu:
  • Tył stanika leży poziomo, zapięcie pozostaje na tej samej wysokości – nie przesuwa się w górę w trakcie noszenia. Jeśli tak się dzieje – koniecznie wypróbuj węższy obwód pod biustem. Uwaga: przy zmniejszaniu obwodu pod biustem koniecznie trzeba powiększyć miseczkę o jeden lub dwa rozmiary. Czyli zamiast 75 B, prosimy o 70 C!
  • Piersi są ładnie uniesione (nie dotykają brzucha!). Jeśli Twoje piersi obwisają – najczęściej oznacza to, że obwód pod biustem jest za szeroki. Sięgnij po węższy obwód i większą miseczkę. Samo skracanie ramiączek w nieskończoność nie rozwiąże problemu.
  • Ciężar biustu NIE opiera się na ramiączkach (ramiączka nie wpijają się w ramiona). Jeśli na Twoich ramionach powstają wgłębienia od ramiączek, a skóra w tych miejscach jest boleśnie otarta, znaczy to, że ciężar Twoich piersi spoczywa na ramiączkach, nie na obwodzie pod biustem. A to oznacza, że obwód pod biustem jest zbyt szeroki. Sięgnij po węższy obwód!
  • Piersi w całości mieszczą się w miseczkach. Przyjrzyj się bardzo uważnie: czy nad krawędzią miseczki lub w okolicy pachy nie tworzą się „bułeczki” czy fałdki? Czy linia biustu jest gładka, również gdy założysz bluzkę? Jeśli tak nie jest, oznacza to, że miseczka jest zbyt mała – wybierz koniecznie większą.
  • Fiszbiny okalają piersi, leżąc gładko na klatce piersiowej, nie wbijają się w żadnym miejscu w tkankę piersi. Fiszbiny to „obramowanie” dla piersi. Kobiety noszące latami zbyt małe miseczki przyzwyczaiły się do sytuacji, że fiszbiny opierają się o piersi, a ich końcówki nierzadko wbijają się w nie z boków. To niedopuszczalne – miejsce fiszbiny jest pod biustem i z boków piersi, nie – na biuście. Końcówka fiszbiny z boku powinna „celować” mniej więcej w środek pachy. Jeśli tak nie jest, miseczka jest zbyt mała. Miseczki różnią się rozstawem i średnicą fiszbin – należy brać to pod uwagę przy doborze rozmiaru.
  • Miseczki nie marszczą się ani nie fałdują, lecz leżą gładko na piersiach. Widoczny luz w miseczkach oznacza, że są one zbyt duże. Sięgnij po mniejszą miseczkę.
  • Obwód stanika trzyma się mocno i poziomo na ciele, lecz nie powoduje bólu. Wiele z nas przyzwyczaiło się do zbyt luźnych obwodów – przy braku odpowiednio dużych miseczek było to jedyne wyjście, by zmieścić się w stanik. Teraz jednak, gdy miseczki G czy H przestały być rzadkością, możemy zrezygnować z tych przyzwyczajeń. Ale: dobrze dobrany obwód jest ciasny, ale wygodny – jeśli powoduje ból czy trwałe otarcia na skórze albo utrudnia oddychanie, jest zbyt ciasny. Należy wtedy wybrać większy obwód. Nie warto jednak przejmować się niewielkimi śladami pozostawianymi przez stanik na skórze – takie „wzorki” są nieuniknione przy każdym dopasowanym ubraniu i z szybko znikają.
Pamiętaj, zmieniając rozmiar obwodu zawsze dopasuj rozmiar miseczki – wielkości te są ze sobą powiązane. Biorąc większy obwód, zmniejsz miseczkę i odwrotnie – wybierając obwód węższy, miseczkę powiększ.Nasze piersi to nasz atut drogie panie, dlatego warto zainwestować więcej i dobrać odpowiedni i co najważniejsze zdrowy dla nas stanik.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...