poniedziałek, 18 kwietnia 2011

Ben Carson
Ben Carson to postać naprawdę wyjątkowa. Współautor dwóch niezwykłych, biograficznych książek ale przede wszystkim utalentowany neurochirurg.
"Myśl potężnie" to kolejna część inspirujących przemyśleń słynnego neurochirurga Bena Carsona. Pierwsza część "Cudowne ręce" zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Nie mogę napisać wszystkiego, ale naprawdę warto po nią sięgnąć. Polecam ją zwłaszcza nauczycielom i rodzicom! Przełomem w życiu chłopców z biednej dzielnicy, których samotnie wychowuje matka analfabetka staje się właśnie dzięki matce, spotkanie z książkami. jej genialny plan wprowadza tych dwóch chłopców na wyżyny wiedzy. Chłopcy, których umiejętności szkolne graniczyły z upośledzeniem nagle stają się najlepszymi uczniami w szkole!!!!

" Myśl potężnie" to ciekawe porady, inspirujące opowieści i fascynujące postacie! To pokazanie sposobu myślenia, życia i działania, które prowadzi do spełnienie i realizacji swoich marzeń i planów w życiu!
" Niektórzy ludzie narzekają na niesprawiedliwość w naszym społeczeństwie. Nie mogą odnieść sukcesu, bo wszystko jest skierowane przeciwko niem. Często słyszałem, jak poszczególne osoby mówiły, że muszą być dwa razy lepsze od innych, by mieć równe szanse. Ze względu na pochodzenie, język, sytuację społeczno- ekonomiczną czują, ze jeśli nie będą robić wszystkiego dwa razy lepiej niz większość społeczeństwa, nie będą miały równych mozliwości.
Nie ma znaczenia czy to prawda, czy nie. Wierzę, ze Bóg oczekuje od nas, ze wszystko, czego się podejmujemy, zrobimy tak dobrze, jak tylko możemy. jeśli zawsze robimy wszystko najlepiej i ufamy w Boże prowadzenie, to już automatycznie lepiej prowadzimy swoje prawy niż większość osób, które nie mają takiego sposobu myslenia.
Nie musimy porównywać swoich osiągnięć do osiągnięć innych. Musimy tylko zadać sobie jedno pytanie: czy dałem z siebie to, co najlepsze?"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...