środa, 20 kwietnia 2011

Pachnidło

Historia pewnego mordercy. Opowieść dziwna i wciągająca. W pewnym miasteczku przychodzi na targu rybnym na świat chłopiec. Szczęściem zaczął płakać inaczej matka zabiłaby go jak jego rodzeństwo. Zabrany i wychowany w sierocińcu- zawsze sam. A to z jednego i prostego powodu. Inne dzieci wyczuwały, ze jest inny, nie miał bowiem żadnego zapachu! Ale węch miał doskonały. 

Niezwykły świat poznaje przez zapachy i tak uczy się słów. Kiedy dorasta trafia do znanego perfumiarza, tam uczy się sztuki tworzenia perfum i dowiaduje się o esencji doskonałej. Pragnie ją zdobyć! Staje się mistrzem w tworzeniu kompozycji perfum ale to wciąż za mało. Prześladuje go zapach, cudowny i ulotny, który pewnego razu spotkał, w młodej dziewczynie...

Cóż, film jest dużo słabszy niż książka. Brakuje mu tej cudownie stopniowanej istoty świata perfum, tego niemal alchemicznego procesu tworzenia i zanurzania się w receptury, przepisy. Tego nie da się uchwycić w filmie. Za to udało sie wprowadzić mroczną atmosferę, która otacza głównego bohatera.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...