piątek, 15 kwietnia 2011

Wiosenne porządki

Ostatnio przeczytałam świetny artykuł! "O sztuce posiadania mniej". Nie chodzi tu o oszczędności! ale o skłonność do gromadzenia tysięcy niepotrzebnych rzeczy. mam coś takiego, szkoda mi wyrzucić bo przecież kiedyś może się przydać- i tak w większości przypadków jednak się nie przydaje. A zajmuje życie i bałagani moje szafy. Niestety z większą lub mniejszą chęcią muszę dokonać selekcji rzeczy potrzebnych i niepotrzebnych w moich szafach. Smutne ale prawdziwe!najgorzej jest z ubraniami. Chociaż danego ciuszka nie założyłam już ponad rok, nie mam serca go wyrzucić! Ale trzeba stanąć twarzą w twarz z brutalną rzeczywistością. Coś trzeba wyrzucić. całe szczęście selekcja wtórna odbywa się w rodzinie. Czyli może komuś spodoba się ciuszek który mnie dawno się znudził bądź już na mnie nie pasuje!

Mniej rzeczy, więcej przestrzeni życiowej! Tego potrzebujemy, lekkości i przestrzeni. Bo właśnie tak możemy się rozwijać. Nikt nie ogranicza nas bardziej niż my sami siebie!

4 komentarze:

 1. Fajna taka szafa, zawartość też niczego sobie!

  OdpowiedzUsuń
 2. szkoda , ze nie moja, ale kto wie, w nowym mieszkanku!

  OdpowiedzUsuń
 3. a mogłabym poprosić link do artykułu? albo namiar gdzie go znaleźć? Mam dokładnie tak jak Ty, nie potrafię nic wyrzucić. Myślałam, że to rodzinne, bo taka sama jest moja babcia i mama :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kwietniowy numer Twojego Stylu, polecam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...