poniedziałek, 20 czerwca 2011

Świeże powietrze

Drogie Panie! Potrzebujemy świeżego  powietrza dla zdrowia i urody!Przebywając 8 godzin w zamkniętym pomieszczeniu powinnyśmy przynajmniej 2 godziny przebywać na świeżym powietrzu. Dlatego czasem warto skorzystać z prostego spaceru. Wysiąść przystanek wcześniej, wybrać się na dłuższy spacer z psem! Dotlenienie organizmu to dotlenienie komórek, szybsze spalanie, lepsza i szybsza praca naszego mózgu oraz spowolnienie uwalniania się wolnych rodników. Aby zachować młody wygląd niezbędny jest odpowiedni poziom tlenu w organizmie. Jego niedobór ma wpływ na przyspieszenie procesów starzenia się. W normalnych stanach fizjologicznych skóra wykorzystuje tlen nie tylko zawarty we krwi, lecz również ten z powietrza. Z upływem lat zdolność absorbowania tlenu przez skórę maleje. Stymulacja skóry ozonem sprawia, że przyjmujemy z atmosfery więcej tlenu potrzebnego do zachowania młodego wyglądu. W wieku 30 lat zawartość tlenu w skórze jest mniejsza o 25% w porównaniu z organizmem 20-sto letnim, natomiast w 40-stym roku życia aż o 50% . 

Poza tym wymiana tlenowa usuwa dwutlenek węgla z naszego organizmu! Poza tym ruch wraz dotlenieniem powoduje wydzielanie endorfin w naszym organizmie, co skutkuje jednocześnie poprawą nastroju. 
Może niektórych to zdziwi ale spacer w deszczu czy zaraz po  jest bardzo dobry dla naszego organizmu. Powietrze jest oczyszczone z kurzu i nawilżone. Natomiast powietrze w czasie burzy jest naturalnie najonizowane! Wydzielający się ozon doskonale wpływa na nasze drogi oddechowe. Nic dziwnego, że w gabinetach kosmetyki estetycznej, jednymi z najpopularniejszych zabiegów, są zabiegi dotlenienia, terapii ozonem. Ozon ma bardzo silne działanie detoksykujące i dotleniające dlatego jest wykorzystywany w wielu zabiegach kosmetycznych. W naszym gabinecie stosujemy ozon po zabiegu oczyszczania skóry, ponieważ zapobiega on namnażaniu bakterii i „mobilizuje” podrażnioną skórę twarzy do regeneracji.


Nie ma co się obijać. Czas na tani zabieg spacerowy i dokładne wietrzenie naszych mieszkań! Przynajmniej kilka razy dziennie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...