niedziela, 10 lipca 2011

deco den - śliczne ozdabianie

Cóż, na te, słodkie zdjęcia, większość reaguje jako na przejaw infantylnej dziecinności. Szkoda, bo gdzieś pomiędzy efekciarskim gadżeciarstwem  i może odrobiną tandety kryje się odwieczne zamiłowanie kobiet do błyskotek. Niestety jak na Europejczyków przystało cenimy to co klasyczne, modne( według francuskich i włoskich standardów, tutaj prym wiedzie Dolce& Gabana i Chanel) i coraz mniej krzykliwe. Tymczasem w Japonii króluje kolorowa mania błyskotek. Troszkę nam tego brakuje w szarości Polski, która stopniowo się zmienia. Dziewczyna Gayru na ulicy Poznania to szokująca  prowokatorka! A szkoda, bo przecież większą część roku jednak w naszym kraju jest dość szaro. Kiedy kończy się Złota Polska Jesień, nadchodzi czas deszczu, szarości a potem zimy. Tymczasem kolory i błyskotki z pewnością ożywią ulice, szkolne korytarze czy nawet telefony gospodyń domowych i bizneswomen. Bo odrobina koralików  cekinów nikomu nic nie ujmie! A może wręcz ożywi czyjaś szarą strefę codzienności.

W Japonii deco den to ozdabianie laptopów, iPodów, telefonów komórkowych - przedmiotów codziennego użytku, nawet bucików mnóstwem kolorowych i błyszczących gadżetów! Nie brak tu cekinów, koralików, kryształków, figurek zwierzątek, Hello Kitty, gwiazdeczek itp.Czy ozdobilibyście swoje telefony w ten właśnie sposób?

2 komentarze:

  1. A według mnie to jest przeurocze :)

    OdpowiedzUsuń
  2. świetna sprawa, od zawsze lubuję się we wszystkim co słodkie i różowe. Niestety w Polsce nie można dostać tzw. cabochons, więc ciężko się w to pobawić, zamówienie z Azji jest strasznie drogie :(

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...