niedziela, 17 lipca 2011

Egyptian make up inspirations

 Tak przy okazji tematu Hatszepsut, kilka inspiracji egipskich. Orientalne wzory, cudowne brązy, turkus i złoto. Oto kilka podstaw egipskiego makijażu. Przede wszystkim bronzery, perełki brązujące, czarna kredka, złote cienie, piaskowe odcienie. i połysk Tak właśnie powinien wyglądać skrzący się- raczej wieczorny, makijaż inspirowany właśnie tym niezwykłym krajem. To niesamowite wrażenie można uzyskać zwłaszcza latem, podczas gdy cera jest pięknie opalona i bardziej możemy skupić się na delikatnych, zwiewnych sukienkach. Taki wyrafinowany makijaż wyróżni i podkreśli urodę każdej brunetki.
 Oczy- najważniejszy element makijażu- wyraźna czarna obramówka!
 Cudowny szal i sandałki. Nie ma znaczenia czy są płaskie czy na wysokim obcasie. Biżuteria wyraźna- ale nie w nieskończonej ilości. Lepszy jeden naszyjnik i bransoletka niż tysiące brzęczących świecidełek. Ciekawe również są połączenia delikatnych satynowych cieni, które rozświetlają łuk brwiowy i powiększają oczy. 
 Podkreślone oczy, rozświetlona cera i brązowy odcień, cudownie opalona skóra- nie koniecznie słońcem. Pudry brązujące mile widziane, oczywiście odpowiednio dobrane do cery, jej odcienia i stopnia opalenia! Pudrowanie ciemnym brązem bladej, różowej cery może skończyć się tragicznie!
 Już w starożytnym Egipcie kobiety dbały o urodę, codzienny makijaż i depilację całego ciała!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...