środa, 21 września 2011

Pomoc w rozczesywaniu włosów

Renoir dziewczyna rozczesująca włosy- mój ulubiony impresjonizm:)

Rozczesywanie włosów to chyba najżmudniejsze zajęcie od czasów pradawnych!  Kobieta o pięknych (nie skołtunionych) długich włosach to postać najczęściej portretowana. To prawda, że włosy długie nie każdemu pasują. Ale czy krótkie czy długie trzeba je rozczesać.
Jeżeli chodzi o mnie, to nie mam szans z rozczesywaniem suchych włosów. Nie mam co prawda włosów jak sprężynki ale można zaliczyć je do falujących się z tendencją do kręcenia i zawijania nie zawsze w te strony, w które ja bym sobie tego życzyła! Dlatego też osuszone lekko włosy, wilgotne rozczesuję delikatnie. Najczęściej jednak potrzebuję jeszcze jakiegoś dodatkowego wsparcia, balsamu bez spłukiwania albo spray'u:)

 Tak oto trafiła do mnie Schauma Jedwabiste rozczesywanie, z proteinami jedwabiu.Zdobyczne zakupowe trofeum służy mi już jakiś czas. Akurat trafiłam na promocję w sklepie i i za spray  zapłaciłam 6 zł!!!! Produkt nie tylko ma ułatwiać rozczesywanie ale takze działać odżywczo i nadawać włosom połysk.

Działanie kosmetyku:
  • Spray ma 200 ml ale jest naparwdę wydajny, zwłaszcza jeżeli stosujemy go na wilgotne włosy.
  • Ma bardzo delikatny, lekko słodkawy zapach, przyjemny. Mam wrażenie, ze przypomina zapachem spray z Gliss Kur, też zresztą z serii z jedwabiem ( który kosztuje trzy razy tyle i wcale nie ma lepszego działania- przynajmniej jeżeli chodzi o moje doświadczenia w tej kwestii)
  • Butelka jest poręczna a spray ( psikadełko jak kto woli czy dozownik) działa bez zarzutu i dobrze rozprowadza kosmetyk na włosach).
  • Włosy rozczesują się dużo łatwiej, dodatkowo mają na sobie odzywkę bez spłukiwania.
  • Jeżeli chodzi o połysk, to po użyciu na mokre włosy i wysuszeniu nie zauważyła jakiejś wielkiej, olśniewającej zmiany. Ale kiedy tego samego spray'u użyłam na suche, puszące się włosy, zaczęły ładnie się układać, loczki zostały ujarzmione a włosy nabrały delikatnego połysku.
  • Zapach utrzymuje się dosyć krótko na mokrych włosach, tak do wyschnięcia. Natomiast na suchych nawet do godziny. To plus dla tych którzy lubią takie słodkawe akcenty.
  • Cena, jak już wspomniałam wyżej, na promocji rewelacyjna, w Rossmannie. Czekam na kolejną, żeby mieć na zapas:)

1 komentarz:

  1. hmm faktycznie ta odżywka jest taka dobra? ja używałam kiedyś, gdy jeszcze mieli je w innych opakwoaniach i była średnia. ale to może przez zstopień zniszczenia moich włosów, przy każdym myciu muszę nakładać silne odżywki ze spłukiwaniem, żeby w ogóle się rozczesać :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...