sobota, 19 listopada 2011

Herbata z melisy


Pamiętam to cudownie pachnące zioło z ogrodu. Całe grządki niewysokich krzaczków melisy.  Dużo bardziej podobał mi się jej zapach niż np. mięty! Tymczasem według dawnych poglądów melisa działa uspokajająco, dlatego nie powinno się jej pić zbyt często. Chyba, że ktoś cierpi na bezsenność czy nerwicę! Prawda w tym jest. Jeżeli ktoś cierpi na wyjątkowo niskie ciśnienie nie musi go sobie obniżać, żeby zasnąć.
Rzeczywiście, babcie miały rację, melisa uspokaja i pomaga w zasypianiu. Nie jest jednak aż tak uzależniająca a jej działanie jest naprawdę delikatne. Melisa lekarska oczyszcza z toksyn!!!! jeżeli planujecie dokładne oczyszczanie organizmu, nawet przy odchudzaniu wystarczy pić melisę, która dodatkowo zawiera jeszcze spore ilości witaminy C! Warto o tym pamiętać, bo oczyszczanie organizmu z toksyn pozwala wzmocnić organizm i pomóc naszej odporności! Dzisiaj dostępne są najróżniejsze mieszanki. Moim zdaniem najsmaczniejsza jest z gruszką albo ta z pomarańczą firmy Vitax.


Melisa dobrze działa również na trawienie i podobno obniża temperaturę. Mnie bardziej zainteresowało jej relaksacyjne i odprężające działanie. Chociaż oczyszczanie też bardzo się przyda. A przy tym melisa tak pięknie pachnie.

1 komentarz:

  1. tez uwielbiam melise,chociaz przyzanm sie ze dawno juz nie pilam:)
    glamourlovemakeup.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...