środa, 8 lutego 2012

Skóra zimą- Kosmetyczny zawrót głowy

Ostatnio nie miałam czasu nawet opisać moich nowości kosmetycznych, które w sposób niewiarygodny namnożyły się w mojej łazience i kosmetyczce. Przede wszystkim wiele kremów, kremików do pielęgnacji. Niektóre to prawdziwe hity! A skoro nadeszły już niesamowite mrozy i zima jakoś zagościła w naszym kraju, po długiej nieobecności, warto zwrócić uwagę na kilka zasadniczych spraw związanych z zimową pielęgnacją skóry!Przede wszystkim należy zapewnić skórze odpowiednią osłonę. Mróz silnie oddziałuje na naszą delikatną skórę i nieosłonięte partie ciała- i tu mamy przede wszystkim twarz, czasem ręce.  Nadmierne usuwanie warstwy lipidowej czy nawilżanie jej zwykłym, lekkim kremem nawilżającym nie tylko jej nie pomoże, ale dodatkowo zaszkodzi! Nie chodzi tutaj o stosowanie kremu tłustego do cery łojotokowej, ale warto wybrać kremy ochronne na zimę specjalnie do naszych potrzeb.

U mnie nawilżające kremy zostawiłam na noc a na dzień używam tych w konsystencji półtłustej. Dzięki temu skóra jest gładka i pękają mi na mrozie naczynka, które nagle się pojawiły nie wiadomo skąd. 

Warto też zwrócić uwagę na makijaż. Oto pora roku, która sprzyja malowaniu! Odżywcze podkłady jak najbardziej. nie chodzi tutaj o nie wiadomo jakie pudrowanie twarzy i nakładanie nieskończonej ilości warstw, ale śmiało możemy położyć puder na całą buzię. Nie tylko będzie to jednolity i ładny efekt ale przede wszystkim zyskamy dodatkową warstwę, która ochroni naszą skórę przed czynnikami zewnętrznymi!

Czapki, szaliki, kominy, wszystko co dotyka naszej twarzy i włosów codziennie, powinnyśmy często prać. Podobnie przecież jak na ubraniu, zbiera się tam mnóstwo bakterii a dodatkowo makijaż! Warto o tym pamiętać!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...