piątek, 27 kwietnia 2012

Naturalne piękno!- czyli trochę różnych poglądów

Ostatnio wysłuchałam pięknej wypowiedzi: " Moja dziewczyna jest taka piękna i naturalna, nie jak te wszystkie wymalowane lale. To jest prawdziwe naturalne piękno". Może nie zwróciłabym na to uwagi, gdyby nie fakt, że właśnie z tą ową dziewczyną dobrze się znam i  zaznajomiłam się również z jej potężną kosmetyczką! Korektor, podkład i obowiązkowo czarna kredka i doskonały tusz. Kiedy wspomniałam jej o powyższej wypowiedzi, zaśmiała się tylko.

hmmm, czym jest naturalne piękno? Czy rzeczywiście jest to dziewczyna bez makijażu? Czy może stosowanie tylko zdrowej diety? Albo stosowanie tylko kosmetyków naturalnych, bez silikonów i parabenów?

Hmm Dla każdego piękno jest czymś zupełnie innym. Jednak ogólne pojęcie, jak dla mnie, jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny to połączenie wielu składników. Przede wszystkim chodzi o dbanie o siebie! Piękna kobieta, to kobieta zadbana! A to jaka jest jej filozofia życiowa i ulubiony sposób pielęgnacji zależy tylko i wyłącznie od osobistych preferencji i potrzeb. Jak zwykle najlepszy jest złoty środek.

Po pierwsze nasze wnętrze- spokój ducha, rozwój wewnętrzny, duchowy, religijność czy eliminacja stresu wpływają na nasz wygląd. Nasza psychika, myślenie ściśle wpływa na to jak wyglądamy. 
Po drugie na wygląd wpływa nasze zdrowie, stan fizyczny. Dostarczane przez dietę składniki, witaminy, oczyszczanie organizmu, dieta, świeże powietrze i ćwiczenia fizyczne nie tylko nas upiększają ale przedłużają młodość! A przecież jak najdłużej chciałybyśmy zachować młody wygląd. To chyba najważniejsza sfera. To ona wpływa na pozostałe. Zdrowe jest piękne i dzięki temu pozwala na wszystkie inne upiększania! Dlatego też chyba na moim blogu najwięcej czasu poświęcam właśnie temu drugiemu punktowi. Chcę jak najdłużej cieszyć się zdrową, jędrną skórą, piękną cerą, włosami i sprawnym, dobrze wyglądającym ciałem.
P trzecie piękno naturalne to odpowiednia pielęgnacja. Mam tu na myśli dostarczanie naszemu ciału całej masy kosmetyków, jak najczęściej i o ile to możliwe jak najbardziej naturalnych. Nie zawsze jest taka możliwość- czasami silikony też są potrzebne aby chronić nasze włosy. Ważne, żeby dobrać odpowiednie produkty dla siebie.
Po czwarte to podkreślenie swoich najlepszych cech makijażem i ubiorem. Jestem zwolenniczką umiaru i delikatności. Lubie bawić się kolorami. Uważam, ze wszystko ma swoje miejsce i czas- dlatego różne stroje i makijaże na różne okazje. Dopasowanie tego do siebie wcale nie jest takie proste. Potrzeba czasu na wyrobienie własnego stylu. Ale o to nie trzeba się martwić! W końcu POLKI to jedne z najlepiej ubranych i najładniejszych kobiet! Może jesteśmy troszkę do tyłu  z naszym zdrowiem, dietą i ćwiczeniami ale pod względem stylizacji przebijamy wiele krajów Europy, Stanów i Australię. Oczywiście nie wszystkie tam mieszkające kobiety są źle ubrane ale generalizuję w tej chwili!

Naturalne piękno dla mnie to podkreślanie siebie bez przerysowania, rozwój fizyczny i duchowy. Przede wszystkim dbanie o siebie, o fakt, ze jest się KOBIETĄ!:)

5 komentarzy:

 1. Podpisuje się pod twoją wypowiedzią masz rację :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się, myślę, że naturalna kobieta to zadbana kobieta, która ma prawo się malować ale w sposób nie przerysowany a jedyne podkreślający jej urodę, taka która która spędza również czas aktywnie;)

  OdpowiedzUsuń
 3. W 100% zgadzam się z Tobą w temacie naturalnego piękna :)

  p.s.Kochana Poznanianko, zostałaś otagowana. Zapraszam do wzięcia udziału w zabawie. Pozdrawiam!
  http://apieceofmyownlife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej, z przykrością informuję, ze ktoś wykorzystuje twoje zdjęcie na Facebooku i stworzył sobie bieprawdziwy profil na FB by brać udział w różnej maści konkursach. Szukaj osoby o nazwisku "Martyna Nowasielska" ( link: https://www.facebook.com/marlena.nowasielska)
  Uważam, że takie osoby i występki należy tępić i sama chciałabym wiedzieć gdyby ktoś wykorzystywał tak moje zdjęcia....

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...