wtorek, 10 kwietnia 2012

Dobre sopsoby na pięty

I otóż nadszedł czas na doprowadzenie naszych stópek do perfekcji. Przede wszystkim dlatego, że robi się coraz cieplej i warto wcześniej przygotować się na ciepłe dni i wielkie odsłonięcie niż potem męczyć się i chować zaniedbane stopy ( przede wszystkim pięty).

Przede wszystkim musimy pozbyć się starego naskórka! Podstawowe informacje możecie przeczytać tutaj . Najlepiej użyć do tego odpowiednich narzędzi. Oprócz starannego pedikiuru należy zadbać o wygodny (zależnie od grubości naskórka) sposób usuwania naskórka. Osobiście bardzo dużo chodzę i mam predyspozycje raczej do grubego i zrogowaciałego naskórka na piętach. W przeszłości miałam problem z pękającymi piętami i na szczęście wiem, że sam kremik nie wystarczy!!! W mojej kolekcji znajduje się kilka "narzędzi tortur" kosmetycznych. Żadne z nich nie sprawia bólu:)
1. Usuwanie naskórka z pięt za pomocą maszynki z żyletką.  
Oczywiście obowiązkowo trzeba namoczyć wcześniej pięty i robić to ostrożnie.Dostępna w każdym Rossmannie za około 7 zł. Potem wystarczy dokupować wkłady!
2. Pumeks w kamieniu- podobno najlepsze i najzdrowsze usuwanie naskórka. Najlepiej najpierw osuszyć stopy lekko ręcznikiem a potem stosować pumeks. Zajmuje to bardzo dużo czasu. najczęściej używam pumeksu do wygładzenia po zastosowaniu tarki lub maszynki z żyletką. Próbowałam pumeksu sztucznego, piankowego ale dla mnie nie działał wystarczająco.
3. Tarka, bardzo dobra, ładnie ściera pięty i jest łagodniejsza niż maszynka z żyletką. Obowiązkowo po niej używam albo pumeksu albo wygładzenia pilnikiem hmmm troszkę przypomina delikatny papier ścierny. O wygładzaniu innym razem:)

Obowiązkowo balsam głęboko nawilżający i zmiękczający po wszystkim!!!

A Wy jakie macie sposoby na usuwanie stwardniałego naskórka z pięt i śródstopia?

1 komentarz:

  1. Moje małe spa dla stóp to maseczka zmiękczająca naskórek, potem trochę moczenia w soli do stópek, pumeksik, peeling i kremik przeciwgrzybiczny-i pozostaje tylko gładzić stópki :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...